Reklama

Sto siedemdziesiąt pięć szans

Sto siedemdziesiąt pięć szans

16.07.2019
Czyta się kilka minut
Młode matki w placówkach rozdzielone z dziećmi? Młodzież w kryzysie bezdomności? Na warszawskim Powiślu pracuje grupa ludzi, która stara się poprawić ich los.
Agnieszka Sikora z podopiecznymi fundacji. MARCIN CHODUŃ
W

Wózek jeszcze nie wybrany, ale Emilka, drobna, 17-letnia blondynka, podopieczna jednego z warszawskich Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, jest już pewna: będzie duży i głęboki, żeby dziecko miało wygodnie. Iwan, jej przyszły mąż, ciągle wysyła esemesy ze zdjęciami wózków z internetu. Gdy Emilka o tym mówi, śmieją się jej oczy. Widać, że nie może się już doczekać swojego przyszłego życia: ślub zaplanowany na październik, dziecko ma się urodzić miesiąc wcześniej.

Jedno Emilkę jednak martwi: jest bardzo prawdopodobne, że gdy już urodzi i weźmie ślub, będzie musiała wrócić do placówki resocjalizacyjnej. I to bez dziecka.

Listy

Problem rozdzielania nieletnich matek przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych z ich dziećmi zauważyła kilka lat temu Agnieszka Sikora, prezeska fundacji Po Drugie. – To oczywiście jest trudne, gdy...

13041

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]