Reklama

Start kampanii prezydenckich

Start kampanii prezydenckich

09.02.2015
Czyta się kilka minut
Bronisław Komorowski chce być „kandydatem obywatelskim”. Andrzej Duda ma tak dużo energii, że nie będzie siedział pod żyrandolem”.
Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta Fot. Wojtek Radwański / EAST NEWS
Z

Zgoda buduje – to hasło nadal aktualne” – mówił Bronisław Komorowski podczas posiedzenia rady krajowej PO, która poparła jego kandydaturę w wyborach prezydenckich. W trakcie imprezy nic nie zaskoczyło, może poza deklaracją, że odczytujący swoje wystąpienie z kartki Komorowski chce być „kandydatem obywatelskim”. „Panie prezydencie, Bronku, za te dobre 5 lat ciężkiej pracy w imieniu PO serdecznie dziękuję” – mówiła Ewa Kopacz, oceniając, że alternatywą dla „spokojnych i racjonalnych rządów PO” jest radykalizm. „Żyjemy w trudnych czasach, gdy każda decyzja, każde słowo nieroztropnie wypowiedziane przez polityka może mieć kolosalnie negatywne konsekwencje”, dodała szefowa rządu, pijąc do niejasnej wypowiedzi kandydata PiS Andrzeja Dudy o wysłaniu wojsk na Ukrainę. „Nikomu nie pozwolimy podpalić Polski” – oświadczyła.

Ale na zorganizowanej z rozmachem konwencji Andrzeja Dudy nikt niczego nie podpalał. W powietrzu wznosiły się konfetti, polityk mówił z głowy, krytykując głównego rywala ostro, ale kulturalnie, i budząc owacje kilkutysięcznej widowni. „Mam tak dużo energii, że nie będę siedział pod żyrandolem” – zapewniał Duda, a oklaskiwały go m.in. żona (na zdjęciu z kandydatem), córka, rodzice oraz rzadko ostatnio udzielający się w mediach Jarosław Kaczyński.

Wybory będą 10 maja, sondaże wróżą triumf Komorowskiego w pierwszej turze. W "TP" 7/2015 o szansach prezydenta na reelekcję piszą Jarosław Flis i Paweł Śpiewak. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]