Reklama

Srebrny Jubileusz

Srebrny Jubileusz

20.06.2016
Czyta się kilka minut
Kryzys migracyjny, bazy NATO, gazociąg bałtycki, polityka wobec Rosji, energetyka, pogłębianie integracji UE: długa jest lista spraw, w których Berlin i Warszawa mają różne zdanie.
Fot. Guido Bergmann / BUNDESREGIERUNG / GETTY IMAGES
Z

Zresztą nie od chwili, gdy powstał rząd PiS. Już za koalicji PO–PSL interesy i opinie rządów obu krajów w tych kwestiach były różne, choć sukces PiS w 2015 r. i konflikt z Brukselą nadały relacjom polsko-niemieckim nowy kontekst. Ale gdy przyszło teraz obchodzić 25. rocznicę Traktatu polsko-niemieckiego o współpracy i sąsiedztwie, obie strony podkreślają to, co udało się osiągnąć. Podczas wzajemnych wizyt w Warszawie i Berlinie prezydenci Duda i Gauck apelowali o wzmocnienie współpracy. Polacy i Niemcy są jak „stare dobre małżeństwo” – mówił Duda. Niemcy i Polacy są „dobrymi sąsiadami, a nawet przyjaciółmi, nawet jeśli czasem różnią się poglądami” – mówiła kanclerz Merkel. W tę środę, 22 czerwca, oba gabinety spotykają się na wspólnych konsultacjach. Na zdjęciu: prezydenci przed meczem Polska–Niemcy. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]