Reklama

Sprostowania

Sprostowania

22.06.2003
Czyta się kilka minut
W

W tekście Tomasza Potkaja „Krzyże z Przebraża” (,,TP” nr 22/2003) znalazł się błąd, dotyczący świadków rzezi w Kisielinie. Jej świadkiem i ofiarą był nie Sławomir, a Włodzimierz Sławosz Dębski (autor książki „W cieniu kościoła kisielińskiego”) - istotnie nauczyciel jednej ze szkół muzycznych w Lublinie, a następnie dyrektor innej. To on stracił nogę latem 1943 r., a nie Sławomir, który jest synem Włodzimierza Sławosza i Anieli ze Sławińskich, oraz bratem Krzesimira. Nie mógł być świadkiem wydarzeń w Kisielinie, bo urodził się w latach 50. (jest kolegą szkolnym mojego syna).

HELENA SZAŃKOWSKA


Andrzej Frycz Modrzewski nie studiował sztuki. A wyszło na to, że i owszem, jako że w moim tekście „Wołający na puszczy prekursor” (,,TP” nr 24/2003) wydział sztuk Akademii Krakowskiej stał się za sprawą chochlika wydziałem sztuki. Owe sztuki wyzwolone (artes liberales), to...

1262

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]