Reklama

SPORY-POLEMIKI: Poselska hipokryzja

SPORY-POLEMIKI: Poselska hipokryzja

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Ubój rytualny został ustanowiony po to, by ograniczyć okrucieństwo wobec zwierząt. A zakaz uboju rytualnego jest po prostu gwałtem na judaizmie.

„Słuszna decyzja Sejmu, który odrzucił rządowy projekt legalizacji uboju rytualnego, nie kończy dyskusji” – pisał w „TP” 29/2013 Michał Olszewski, upominając się m.in. o zainteresowanie nieludzkim traktowaniem zwierząt w zwykłych ubojniach. Wobec oskarżeń o ograniczanie praw mniejszości wyznaniowych minister Michał Boni zwrócił się do Rządowego Centrum Legislacyjnego o opinię, jak się ma odrzucenie tego projektu do ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich, która stanowi, że gminy mają m.in. dbać o ubój rytualny. Spór ma ostatecznie rozstrzygnąć Trybunał Konstytucyjny. Poniżej głos w dyskusji o uboju rytualnym zabiera prof. Paweł Śpiewak.

W pierwszym przymierzu człowieka z Bogiem, w przymierzu Noahickim, wszystkie zwierzęta zostały oddane we władanie człowiekowi. Są przeznaczone na pokarm, acz „nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia”....

11123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]