Reklama

Ślub stulecia

Ślub stulecia

04.12.2007
Czyta się kilka minut
Generał Than Shwe, przywódca wojskowej junty, rządzi już tylko bagnetami. Nikt, wtym najbliżsi współpracownicy, nie jest pewien swego losu. Nawet, amoże zwłaszcza, adoratorzy jego córki.
R

Rok temu wideo z tego wesela obiegło świat; nadal : tęgawa panna młoda, obwieszona brylantami, zachwycona, i pan młody, niepewny i spięty, zerkający w stronę teścia. W ociekającym przepychem pałacowym wnętrzu setki gości gratulują młodej parze. Wesele miało kosztować 300 tys. dolarów; wiano, prezenty, w tym brylanty panny młodej, ale także samochody, domy i inne dobra - 50 milionów! To trzy razy tyle, ile wynosi roczny budżet birmańskiej służby zdrowia. Dla jedynowładcy kraju, generała Than Shwe, żaden wydatek nie był jednak zbyt wielki, gdy wydawał za mąż swą córkę Thandar.

Że generała na to stać, nikt nie wątpi: w końcu wojsko jest jedynym właścicielem kraju i rabuje jego bogactwa - od drogich kamieni (Birma produkuje 90 proc. rubinów na świecie) po ropę i gaz. Lukratywne kontrakty z wojskowymi firmami sprawiają, że gospodarczy partnerzy Birmy, zwłaszcza...

7302

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]