Reklama

Śladami patriarchy

Śladami patriarchy

19.01.2010
Czyta się kilka minut
Kard. Stanisław Dziwisz podczas Dnia Judaizmu mówił o posłuszeństwie Abrahama, dzięki któremu rozpoczęła się wspólna historia. "Dlatego chrześcijanie i Żydzi muszą nawzajem modlić się za siebie o wierność względem Tego, który nas powołał" - przekonywał.
N

Niektórzy mogą być już zmęczeni, inni mogą tęsknić za statystyką i pytać, jakie są empiryczne sukcesy tego typu spotkań - powiedział abp Józef Życiński w Lublinie, w czasie obchodów XIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Podkreślił, że "trudno patrzeć na dialog oczyma pragmatyka, bo także w Ewangelii nie wszystkie dialogiczne spotkania Jezusa przynosiły owoce".

Dzień Judaizmu to inicjatywa polskich biskupów, pierwszy raz odbył się w 1998 r. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. W tym roku centralne obchody odbyły się 17 stycznia w Tarnowie.

Podczas nabożeństwa komentarz do słów Księgi Rodzaju o powołaniu Abrahama (to hasło tegorocznego Dnia) wygłosił rabin Alon Goschen-Gottstein z Jerozolimy. "Gdy wejdziemy na poziom najgłębszy, odkrywamy, że nie ma oddzielenia...

4541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]