Reklama

Spotkanie

Spotkanie

13.01.2009
Czyta się kilka minut
Bp Mieczysław Cisło: Dni Judaizmu mają tylko dać instytucjonalną formę polsko-żydowskim kontaktom, które rozwijamy przez cały czas. / Rozmawiali Maciej Müller i Tomasz Ponikło
Bp Mieczysław Cisło z panoramą Jerozolimy. Lublin, styczeń 2009 r. /fot. Studio Pro-Foto
M

Maciej Müller, Tomasz Ponikło: 17 stycznia, tym razem w Warszawie, odbędą się centralne uroczystości związane z Dniem Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jak udaje się realizować - już po raz dwunasty - ten obecny tylko w dwóch innych krajach europejskich pomysł?

Bp Mieczysław Cisło: Obecnie, kiedy już została wypracowana formuła Dnia realizowana na poziomie diecezji, zależy nam, żeby dotrzeć do wszystkich parafii. Na tym odcinku jest wciąż wiele do zrobienia. Mimo że kurie otrzymują bardzo szczegółowe materiały z opracowaniem całej Liturgii Słowa i modlitw, nie wszędzie one docierają.

Dlaczego?

To trudność związana z dystrybucją. Materiały albo docierają nieterminowo albo nie przebijają się przez administracyjne labirynty... Na szczęście jest internet, gdzie z łatwością...

8961

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]