Reklama

Ładowanie...

Spotkanie

13.01.2009
Czyta się kilka minut
Bp Mieczysław Cisło: Dni Judaizmu mają tylko dać instytucjonalną formę polsko-żydowskim kontaktom, które rozwijamy przez cały czas. / Rozmawiali Maciej Müller i Tomasz Ponikło
Bp Mieczysław Cisło z panoramą Jerozolimy. Lublin, styczeń 2009 r. /fot. Studio Pro-Foto
M

Maciej Müller, Tomasz Ponikło: 17 stycznia, tym razem w Warszawie, odbędą się centralne uroczystości związane z Dniem Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jak udaje się realizować - już po raz dwunasty - ten obecny tylko w dwóch innych krajach europejskich pomysł?

Bp Mieczysław Cisło: Obecnie, kiedy już została wypracowana formuła Dnia realizowana na poziomie diecezji, zależy nam, żeby dotrzeć do wszystkich parafii. Na tym odcinku jest wciąż wiele do zrobienia. Mimo że kurie otrzymują bardzo szczegółowe materiały z opracowaniem całej Liturgii Słowa i modlitw, nie wszędzie one docierają.

Dlaczego?

To trudność związana z dystrybucją. Materiały albo docierają nieterminowo albo nie przebijają się przez administracyjne labirynty... Na szczęście jest internet, gdzie z łatwością...

8961

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]