Reklama

Sennik współczesny

Sennik współczesny

05.08.2019
Czyta się kilka minut
30 lipca Instagram przypomniał, że święto! Rocznica, może nie okrągła, nie jakaś wielce jubileuszowa, bo trzydziesta ósma – ale zawsze to powód do wspominek.
P

Przecież wszyscy Polacy pamiętają o tym pięknym patriotycznym, wspaniałym święcie. Premier Morawiecki wyszedł tego dnia na mównicę podczas którejś z gospodarskich, przedwyborczych wizyt w terenie i rzekł:

„Kochani, dziś taki dzień, że choć serce się rwie do tego, by tu u was zostać, ja jednak muszę ruszać dalej. Dziś przecież 30 lipca! Dzień, w którym cała Polska pamięta szczególnie o Łodzi. Zaraz po mityngu tu u was jadę więc z panem marszałkiem (to znaczy pan marszałek poleci), z ministrem Glińskim, wreszcie z panem prezydentem Andrzejem Dudą, który – jak zawsze – objął swoim honorowym patronatem dzisiejsze uroczystości, jadę do tego miasta niezłomnego, gdzie jak co roku, szczęśliwie od wielu już lat, mimo zmian u steru władza naszej wolnej ojczyzny spotyka się z tymi, które nam tę wolność niosły.

Jadę, kochani, do tych najdzielniejszych z dzielnych, do łódzkich...

4590

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Autorce za przypomnienie rocznicy tego wydarzenia. Co do senników, to wyrzuciłbym wszystkie oprócz jednego, który wróżył rezygnację pana marszałka z urzędu :) Pozdrawiam serdecznie Autorkę.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]