Reklama

Sceptyczny podglądacz

Sceptyczny podglądacz

07.07.2014
Czyta się kilka minut
W warszawskiej galerii Raster trwa wystawa Marcina Maciejowskiego „Kompozycja na niewielkiej przestrzeni”. To powrót artysty, który od czterech lat był w Polsce nieobecny.
„Co mnie obchodzą twoi bogowie (wg »Faraona«)”, 2014 r., olej na płótnie Fot. Dzięki uprzejmości Galerii Raster
R

Rafał Bujnowski, Marcin Maciejowski i Wilhelm Sasnal od dawna nie są kojarzeni wyłącznie z czasami krakowskiej Grupy Ładnie. Poszli własnymi drogami; każdy z nich doczekał się ważnych wystaw, tekstów i książkowych opracowań. Maciejowskiemu krakowskie Muzeum Narodowe zorganizowało w 2010 r. wielki przegląd. Niektórzy przy tej okazji zaczęli mówić o artyście – żartobliwie zapewne – jako o twórcy narodowym. Potem przyszły kolejne indywidualne wystawy, ale za granicą. W Polsce – poza wspólnym pokazem z Siggim Hoferem w Galerii Bielskiej BWA w 2012 r. – właściwie był nieobecny.

Sceny z życia bohemy

Wystawa w Rastrze wypełnia powstałą lukę. Choć nie jest to obszerny pokaz: w galerii znalazło się zaledwie 10 prac powstałych – z jednym wyjątkiem – w 2014 r. Być może niektórych rozczaruje ten skromny rozmiar. Niesłusznie. To dobrze przemyślana ekspozycja, celnie...

5519

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]