Reklama

Ładowanie...

Samotna gra w kręgle

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Aktywność w organizacjach społecznych, w tym kościelnych, rozbudza motywacje sprzyjające uczestnictwu w wyborach. Naszej scenie politycznej przydałoby się więc więcej takich rodzin Radia Maryja.
A

ANNA MATEJA: - Czy 13 czerwca Polacy powiedzieli, że już nie chcą być w Unii? W wyborach uczestniczyli przecież nieliczni, a wśród tych, którzy poszli do urn, sporo było zwolenników opuszczenia Wspólnoty.

MATEUSZ FAŁKOWSKI: - To nie jest żaden sprzeciw wobec Unii, a jedynie sygnał, że wyborcy - zarówno w Polsce, jak w starych krajach członkowskich - nie uważają tych wyborów za ważne. W Polsce wybory do PE potwierdziły, że do urn chodzimy niechętnie, a politycy niewiele robią, by nas do tego zachęcić.

Zaś unijni politycy i urzędnicy odbiorą taki przekaz z niepokojem, ale bez zdziwienia - spodziewali się niskiej frekwencji. W “starej Unii" obawiano się nawet, że będzie ona niższa niż uzyskane 53 proc. W nowych krajach wyniosła ok. 40 proc. Po wyłączeniu z tej “zabawy w liczby" Cypru i Malty - krajów z ponad półwiecznym...

12425

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]