Reklama

Rys wariactwa

Rys wariactwa

28.01.2009
Czyta się kilka minut
"Weźcie teksty Pana Jerzego. Kogo wymienia, kiedy mówi o świadkach wiary? O ludziach wszystkich możliwych paradoksów ewangelicznych, które Pan Jerzy wychwytywał z właściwą sobie przenikliwością" - mówił ks. Grzegorz Ryś w homilii wygłoszonej 27 stycznia podczas Mszy św. w 10. Rocznicę śmierci Jerzego Turowicza.
Jerzy Turowicz /fot. Wojciech Druszcz
-

- Jesteśmy tutaj, aby dziękować Bogu za dobro, jakie stało się naszym udziałem za sprawą redaktora Jerzego Turowicza - powiedział we wprowadzeniu do Mszy św. kard. Stanisław Dziwisz. Przytoczył też słowa z listu Jana Pawła II, który Papież nadesłał po śmierci Turowicza: - W trudnych czasach komunizmu i przemian ustrojowych, świętej pamięci Jerzy jako redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" czuwał "nad zachowaniem jednoznacznej linii, którą wyznacza troska o Kościół, o krzewienie chrześcijańskiej kultury i kształtowanie duchowej wrażliwości ludzi".

Homilię wygłosił ks. Grzegorz Ryś. Oto jej pełen zapis:

***

Słowo Boże ma niezwykłą moc rozjaśniania nam wydarzeń, w których uczestniczymy. Także dzisiaj odczytana Ewangelia ma w sobie wielką siłę, przesłanie, które pomaga nam przeżyć tę Eucharystię. Eucharystię, która jest z...

9358

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]