Reklama

Ruchoma beatyfikacja

Ruchoma beatyfikacja

20.04.2020
Czyta się kilka minut
Przewidywano, że w mającej się odbyć 7 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego weźmie udział kilkaset tysięcy osób.
K

Koronawirus plany pokrzyżował. Według informacji „TP” ostateczna decyzja, kiedy i w jakiej formie uroczystość się odbędzie, zapadnie w porozumieniu z Watykanem na przełomie kwietnia i maja. Najprawdopodobniej beatyfikacja odbędzie się pod koniec czerwca. Przeniesienie jej na jesień spowodowałoby kumulację uroczystości – 17 października zaplanowano w Katowicach beatyfikację ks. Jana Machy.

Zamiast placu Piłsudskiego możliwe są dwie lokalizacje: bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela, gdzie pochowano Wyszyńskiego, lub też świątynia Opatrzności Bożej, gdzie wedle pierwotnego planu miała dotrzeć procesja po zakończeniu uroczystości 7 czerwca. Ma to zależeć od tego, czy Kościół warszawski zdecyduje się na uroczystość kameralną, czy „półmasową”. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

O odpowiedzialności za Kościół Napawamy się westchnieniami o wielkości Papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia. Równocześnie przeżywamy dyskomfort na myśl o sytuacji dzisiejszego Kościoła w Polsce. Musimy sobie uświadomić, że nasze dzisiejsze problemy z Głódziami, Paetzami, Jędraszewskimi, Michalikami, et consortes to efekt polityki formacyjnej i kadrowej właśnie w czasach, kiedy decydowali o niej JPII i kard. Wyszyński. Ku pamięci i refleksji.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]