Reklama

Długa droga na Zachód

Długa droga na Zachód

01.01.2006
Czyta się kilka minut
Demokracja na Ukrainie zapuszcza korzenie. Mówimy jednym głosem z Polską i innymi krajami Unii Europejskiej, nie godząc się na rolę młodszego brata Rosji.
Borys Tarasiuk w Kwaterze Głównej NATO, grudzień 2005 r.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Był Pan ministrem spraw zagranicznych jeszcze w czasach prezydenta Leonida Kuczmy, dziś współpracuje Pan z prezydentem Wiktorem Juszczenką. Co różni te prezydentury w dziedzinie polityki zagranicznej?

BORYS TARASIUK: - Przede wszystkim proszę nie zapominać, że wtedy byłem ministrem w rządzie, którego premierem był Wiktor Juszczenko. Różnica między nim a Kuczmą jest ogromna, a spore znaczenie ma także osobowość obu polityków. Kuczma i Juszczenko to zupełnie inni ludzie. Juszczenko zdobył wielką popularność, bo nie unikał spotkań z ludźmi. Potrafi nawiązać kontakt z wielotysięcznym Majdanem i z pojedynczym człowiekiem. I taki mały detal, ale trafnie obrazujący różnicę: Kuczmę zawsze woził kierowca, a Juszczenko lubi sam prowadzić samochód, sprawia mu to wielką frajdę. Oczywiście jego ochrona stara mu się w tym...

16312

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]