Reklama

Rok gospodarza

Rok gospodarza

23.08.2015
Czyta się kilka minut
12 rozdziałów jak 12 miesięcy i podtytuł: „Praktyczny poradnik gospodarzenia, czyli sztuka dbania o samego siebie”.
S

Skorzystanie z zawartych w nim rad będzie dla wielu niewykonalne, ale satysfakcja z lektury i tak pozostanie. To książka dla tych, którzy chcieliby wyrwać się z codziennego kieratu, smakować chwilę i czerpać satysfakcję z prostych (przynajmniej z pozoru) czynności, jak uprawa jarzyn, pieczenie chleba czy przygotowywanie zapasów na zimę. Zapewne się nie uda, ale miło o tym poczytać. Hodgkinson (ur. 1968), angielski pisarz i wydawca magazynu „The Idler”, autor dziełka „Jak być leniwym”, wspierając się klasykami, od Hezjoda i Wergiliusza poczynając, i odwołując się do dawnych obyczajów, daje wskazówki na każdą porę roku, a przy tym z humorem i dystansem opowiada o własnych sukcesach i porażkach. Poradnik (jak jego autor) nieco ekscentryczny, ale o ileż ciekawszy od setek podobnych książek pisanych najzupełniej serio!

TOM HODGKINSON, STARY WSPANIAŁY ŚWIAT, przeł. Szymon Żuchowski, W.A.B., Warszawa 2015

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]