Reklama

Rewers miasta

Rewers miasta

27.08.2012
Czyta się kilka minut
W historii stołecznej kolei podziemnej przegląda się historia Polski ostatnich stu lat.
Wizualizacja ulicy Puławskiej w pobliżu pl. Unii Lubelskiej, przedstawiona przez architekta Jana Knothe w „Sześcioletnim Planie Odbudowy Warszawy”, 1950 r.
M

Media, politycy, eksperci od budownictwa i geologii z uporem maniaka szukają przyczyn awarii na budowie metra Powiśle. Historia uczy, że w Warszawie są miejsca oraz inwestycje, nad którymi ciąży fatum. Od wielu dekad kolejnym ekipom magistratu nie udaje się ich zagospodarować i włączyć w krwiobieg miasta. Druga linia metra jest tego koronnym przykładem.

ZAWSZE PRZESTÓJ

Podziemne jezioro, kurzawka, fuszerka budowlańców, zignorowanie wyników badań geologicznych, a także Kazimierz Marcinkiewicz – to kolportowana przez media lista błędów i wypaczeń oraz personalia sprawcy, odpowiedzialnego za wstrzymanie prac i paraliż Wisłostrady, kluczowej dla ruchu samochodowego nadrzecznej arterii łączącej południowe i północne dzielnice lewobrzeżnej Warszawy. Wyrok ma zapaść w połowie tygodnia wraz z ogłoszeniem wyników ekspertyzy, którą przeprowadza komisja powołana...

13413

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]