Reklama

Rekordowy serial

Rekordowy serial

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Emitowany przez Program 1 TVP serial „Anna German. Tajemnica Białego Anioła” co tydzień ogląda ponad sześć milionów widzów (czterdzieści procent całej widowni). Na Ukrainie i w Rosji zobaczyło go już czterdzieści pięć milionów osób.
D

Dziesięcioodcinkowy, wysokobudżetowy serial powstał w koprodukcji polsko-rosyjsko-ukraińskiej. Wyreżyserował go Waldemar Krzystek, w 2008 roku nagrodzony na Festiwalu w Gdyni za „Małą Moskwę”. W głównej roli obsadził urodzoną w Wilnie polską aktorkę Joannę Moro.
W wywiadzie dla „Polityki” (12/2013) Krzystek powiedział: „Na początku myślałem, że będzie to film o osobie, która ma niezwykły talent, stoi u progu wielkiej międzynarodowej kariery, ma już podpisane kontrakty i nagle wszystko przerywa bezsensowny wypadek. Ale w trakcie pracy nad scenariuszem zrozumiałem, że tragizm losu Anny German polega nie tylko na tym. Ona przez całe życie uciekała przed śmiercią, pierwszy raz pod koniec lat 30., gdy zabito jej ojca. Przekonałem producentów i scenarzystkę, że musimy opowiedzieć i o tym. (...) W efekcie powstała opowieść o najtrudniejszych momentach w najnowszych dziejach Polski i...

2164

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]