Reklama

Radio Kraków

Radio Kraków

18.03.2019
Czyta się kilka minut
Było radio. W królewskim mieście, niby lokalne, ale jakby nad królewską nieckę wyrastało, wzbijało się eterycznie, ponadprowincjonalnie, finezyjnie, choć z szacunkiem dla tradycji.
W

W tym miejscu powinien nastąpić confiteor – moja oda do radia w ogóle, na przestrzeni tysiącleci, do radia jako środka wyrazu, jako spędzania czasu, jako pobudzacza wyobraźni. Wspomnienia wsłuchiwania się w odbiornik nadający nagrania, co to o nich można było pomarzyć, legendarne głosy Trójki, klub płytowy Dwójki, audycje popołudniowe, wieczorne i nocne, dojrzewanie do kultury – i w ogóle wszystkiego – w przytomności radiowych audycji. Najciężej się było z radiem budzić, ale bez radia byłoby jeszcze ciężej, więc jestem wdzięczny i za to, nawet „Stara i nowa muzyka wojskowa” pozostanie w mojej pamięci jako przeżycie niezapomniane.

Jako się rzekło, powinien nastąpić confiteor, ale nie nastąpi, gdyż mi ręce opadły w związku z poczynaniami prezesa dobrej zmiany, niejakiego Przemysława B. Jest, a raczej był, a może jeszcze jest – z prezesami dobrej zmiany nigdy...

2420

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]