Reklama

Pszczelarz Juszczenko

Pszczelarz Juszczenko

19.07.2006
Czyta się kilka minut
"Znów chcą nas oszukać! Chcą wykraść zwycięstwo, odebrać nam nadzieję na godne życie. Banda złoczyńców próbuje wziąć rewanż za przegrane wybory prezydenckie w 2004 r." - takie hasła wypisał na ulotkach lwowianin Stepan Sywyk. Rozdawał je na głównej ulicy miasta: Prospekcie Swobody. Sywyk, jak mówi, nie należy do żadnej z partii politycznych: - Reprezentuję ukraiński naród. Protestuję przeciwko zdradzie lidera socjalistów Ołeksandra Moroza i uformowaniu się w parlamencie tak zwanej antykryzysowej koalicji, w skład której wejdą Partia Regionów, socjaliści i komuniści - mówi Sywyk, wręczając ulotkę.
P

Protest pana Sywyka trwał kilka godzin, do czasu, gdy zabrano go na posterunek milicji i usunięto samochód, którym manifestant zablokował ulicę.

Szalona akcja tego prostego wyborcy, choć samotna, pokazuje nastroje panujące we Lwowie i na całej zachodniej Ukrainie. Oburzeni ludzie mówią, że Ołeksandrowi Morozowi, byłemu komunistycznemu aparatczykowi, nie można było ufać (w Galicji Moroz i jego socjalistyczna partia nigdy nie cieszyli się poparciem). "Trzeba znów pojechać do Kijowa i znów stanąć na Majdanie" - słyszy się w mieście.

Na wieści z Kijowa zareagowała także lwowska rada miejska. "Tak zwana antykryzysowa większość parlamentarna przywróci na Ukrainie reżim Kuczmy, ale w jeszcze gorszym wariancie" - stwierdzili w uchwale lwowscy rajcy. Wezwali oni prezydenta Wiktora Juszczenkę do rozwiązania Werchownej Rady i rozpisania nowych wyborów....

1392

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]