Reklama

Przez kulturę do zadowolenia

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Inżynier, który chodzi do teatru, jest bardziej kreatywny.
A

ANDRZEJ FRANASZEK, PIOTR MUCHARSKI: 10 maja w Brukseli Wrocław zostanie oficjalnie ogłoszony Europejską Stolicą Kultury na rok 2016. Tytuły tytułami, ale jakie miasto, zdaniem Pana Prezydenta, jest faktyczną stolicą kultury europejskiej? RAFAŁ DUTKIEWICZ: Gdybym miał wymienić czołówkę kulturalnych metropolii europejskich, wspomniałbym naturalnie Londyn i Paryż, ale zaraz dołożyłbym Rzym, który kocham najbardziej. Myślę również, że niezwykle ciekawy i żywy staje się Berlin. Leszek Długosz wyśpiewał kiedyś jeden z najpiękniejszych wierszy Tuwima: „Berlin 1913”. Dzisiejszy Berlin przewyższa gęstością tamto miasto. O czym opowiadając, nie dotykam ani prawdziwej treści wiersza, ani też losów Berlina. Najbliższa Wrocławowi jest jednak Barcelona, rosnąca w siłę nie tylko dzięki śródziemnomorskiemu położeniu, ale także dzięki autonomicznym ambicjom i kupieckiej zaradności...

16663

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]