Ładowanie...
Przez kulturę do zadowolenia
ANDRZEJ FRANASZEK, PIOTR MUCHARSKI: 10 maja w Brukseli Wrocław zostanie oficjalnie ogłoszony Europejską Stolicą Kultury na rok 2016. Tytuły tytułami, ale jakie miasto, zdaniem Pana Prezydenta, jest faktyczną stolicą kultury europejskiej? RAFAŁ DUTKIEWICZ: Gdybym miał wymienić czołówkę kulturalnych metropolii europejskich, wspomniałbym naturalnie Londyn i Paryż, ale zaraz dołożyłbym Rzym, który kocham najbardziej. Myślę również, że niezwykle ciekawy i żywy staje się Berlin. Leszek Długosz wyśpiewał kiedyś jeden z najpiękniejszych wierszy Tuwima: „Berlin 1913”. Dzisiejszy Berlin przewyższa gęstością tamto miasto. O czym opowiadając, nie dotykam ani prawdziwej treści wiersza, ani też losów Berlina. Najbliższa Wrocławowi jest jednak Barcelona, rosnąca w siłę nie tylko dzięki śródziemnomorskiemu położeniu, ale także dzięki autonomicznym ambicjom i kupieckiej zaradności...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]