Reklama

Przez kulturę do zadowolenia

Przez kulturę do zadowolenia

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Inżynier, który chodzi do teatru, jest bardziej kreatywny.
A

ANDRZEJ FRANASZEK, PIOTR MUCHARSKI: 10 maja w Brukseli Wrocław zostanie oficjalnie ogłoszony Europejską Stolicą Kultury na rok 2016. Tytuły tytułami, ale jakie miasto, zdaniem Pana Prezydenta, jest faktyczną stolicą kultury europejskiej? RAFAŁ DUTKIEWICZ: Gdybym miał wymienić czołówkę kulturalnych metropolii europejskich, wspomniałbym naturalnie Londyn i Paryż, ale zaraz dołożyłbym Rzym, który kocham najbardziej. Myślę również, że niezwykle ciekawy i żywy staje się Berlin. Leszek Długosz wyśpiewał kiedyś jeden z najpiękniejszych wierszy Tuwima: „Berlin 1913”. Dzisiejszy Berlin przewyższa gęstością tamto miasto. O czym opowiadając, nie dotykam ani prawdziwej treści wiersza, ani też losów Berlina. Najbliższa Wrocławowi jest jednak Barcelona, rosnąca w siłę nie tylko dzięki śródziemnomorskiemu położeniu, ale także dzięki autonomicznym ambicjom i kupieckiej zaradności...

16663

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]