Reklama

Przepis na cud

Przepis na cud

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Myślisz, że ten tytuł to żart, że nie ma takiego sposobu, dzięki któremu dałoby się zmusić Boga do uczynienia cudu. Masz rację, ale możesz stworzyć okoliczności, które będą Go prowokowały, by przemienił wodę w wino. Jak się zapewne domyślasz, sposób ten wyczytałem z opisu wesela w Kanie.
-

---ramka 321120|prawo|1---Po pierwsze, trzeba Jezusa zaprosić do Twojego życia - tak, by był zawsze blisko Ciebie, by zawsze był obecny. Niby oczywista rzecz. Wyobraź sobie jednak, że się żenisz albo wychodzisz za mąż, organizujesz wesele. Wśród gości musi się znaleźć miejsce dla rozmaitych wujków, cioć i kuzynów, których co prawda nie oglądasz za często, ale pominięcie ich byłoby rodzinnym afrontem. Ze względu na możliwości finansowe pozostaje zaledwie kilka, kilkanaście miejsc dla przyjaciół. Zapraszasz ze swoją drugą połową tych, z którymi często się spotykacie, z którymi wiele przeżyliście. Do której grupy zaliczyłbyś Jezusa? Jeśli zaprosiłbyś Go tylko dlatego, że wypada, to szanse na cud się zmniejszają. Jeśli przyszedłby dopiero na poprawiny, to nie ma o czym mówić.

Po drugie, trzeba wiary, by w odpowiedniej chwili poprosić Jezusa o pomoc. W Kanie było...

2828

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]