Reklama

Ładowanie...

Przedziwny znak

Przedziwny znak

11.04.2016
Czyta się kilka minut
O wydarzeniu, „które ma znamiona cudu eucharystycznego”, poinformował 10 kwietnia biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.
W

W komunikacie, który będzie czytany w kościołach 17 kwietnia, biskup wyjaśnia, że w uroczystość Bożego Narodzenia 2013 r. w kościele św. Jacka w Legnicy na hostii, która upadła na posadzkę i następnie została złożona w naczyniu z wodą, pojawiły się czerwone przebarwienia.

Ówczesny biskup legnicki Stefan Cichy powołał komisję, która w lutym 2014 r. fragment hostii przekazała do badań. Zakład Medycyny Sądowej orzekł, że „w obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego (…) ze zmianami, które często towarzyszą agonii.

Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki”. W styczniu tego roku bp Kiernikowski poinformował o całej sprawie Watykan, który zlecił przygotowanie w parafii św. Jacka odpowiedniego miejsca dla wystawienia relikwii. Biskup zarządził prowadzenie katechezy, która „pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego”. Polecił ponadto założenie księgi, „w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności”.

„Odczytujemy ten przedziwny Znak jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka” – napisał bp Kiernikowski w komunikacie. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]