Reklama

Protestuję!

Protestuję!

29.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 30/13
C

Chcę się odnieść do zamieszczonego w ostatnim wydaniu „Tygodnika” komentarza Wojciecha Pięciaka („W obronie rekonstrukcji”, „TP” 30). Robienie po latach widowiska z cudzego nieszczęścia jest złym pomysłem. A dodatkowo jątrzy stare rany i pobudza wszystkich nienawistników do działania. Ostatnio takich przykładów nie brakuje. Czy, nie daj Boże, możemy się spodziewać rekonstrukcji działania pieców krematoryjnych dla szkolnych wycieczek, aby zaspokoić „pragnienie dotknięcia”, o którym p. redaktor wspomina, i zrealizować patriotyczne „walory dydaktyczne”?
Nawiasem mówiąc, odbiór filmu fabularnego na ekranie jest inny niż odbiór sceny z udziałem żywych ludzi w naturalnym, znanym środowisku. Czy np. dzieciom potrzebne są takie sceny w realu, skoro psychologowie mówią o złym wpływie np. brutalnych gier komputerowych na psychikę? A odtwarzanie scen mordowania, które kiedyś miało miejsce...

1143

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]