Reklama

Ładowanie...

Protestuję!

29.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 30/13
C

Chcę się odnieść do zamieszczonego w ostatnim wydaniu „Tygodnika” komentarza Wojciecha Pięciaka („W obronie rekonstrukcji”, „TP” 30). Robienie po latach widowiska z cudzego nieszczęścia jest złym pomysłem. A dodatkowo jątrzy stare rany i pobudza wszystkich nienawistników do działania. Ostatnio takich przykładów nie brakuje. Czy, nie daj Boże, możemy się spodziewać rekonstrukcji działania pieców krematoryjnych dla szkolnych wycieczek, aby zaspokoić „pragnienie dotknięcia”, o którym p. redaktor wspomina, i zrealizować patriotyczne „walory dydaktyczne”?
Nawiasem mówiąc, odbiór filmu fabularnego na ekranie jest inny niż odbiór sceny z udziałem żywych ludzi w naturalnym, znanym środowisku. Czy np. dzieciom potrzebne są takie sceny w realu, skoro psychologowie mówią o złym wpływie np. brutalnych gier komputerowych na psychikę? A odtwarzanie scen mordowania, które kiedyś miało miejsce...

1143

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]