Reklama

Prorok, który nie poucza

Prorok, który nie poucza

24.07.2016
Czyta się kilka minut
Do Krakowa nie przyjeżdża Najwyższy Pasterz ani Wielki Nauczyciel, lecz towarzysz drogi ku Bogu i ludziom.
Fot. Gregorio Borgia / AP / EAST NEWS
Fot. Gregorio Borgia / AP / EAST NEWS
R

Rozmawiając o zbliżających się Dniach Młodzieży często słyszę pytanie: „Jak myślisz, z czym Franciszek przyjedzie, co powie?”. Papież lubi zaskakiwać, trudno zatem przewidzieć, z jakim przesłaniem zwróci się do młodych. Jednak pewne istotne słowa już padły – papież sformułował przecież trzyczęściowe Orędzie, które miało być podstawą przygotowań do tegorocznych Dni według trzech z Ośmiu Błogosławieństw: ubogich w duchu, czystego serca i miłosiernych. Warto też przysłuchać się uważnie temu, co Franciszek mówił do młodych dotychczas, spotykał się bowiem z nimi wielokrotnie. I warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co papież mówi, ale także – jak to robi.

Na początku są pytania

Spotykając się z młodymi, Franciszek najczęściej odpowiada na ich pytania – zadawane bezpośrednio lub wcześniej, przez wybranych przedstawicieli. Papieskie odpowiedzi są z reguły...

10035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]