Program RITA – przemiany w regionie
Program RITA – przemiany w regionie
Jego podstawowym zadaniem jest wspieranie współpracy polskich organizacji pozarządowych z organizacjami działającymi na terenie byłych krajów Związku Radzieckiego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina i Tadżykistan).
RITA to program grantowy, który kompleksowo wspiera współpracę międzynarodową: od pomocy w przygotowaniu koncepcji projektu i budowania partnerstwa projektowego, poprzez finansowanie najlepszych inicjatyw, po stałe wsparcie informacyjne i kompetencyjne dla grantobiorców. Oferta programu to nie tylko dotacje – organizowane są także warsztaty, spotkania, kursy e-learningowe, a także wspierana jest wymiana informacji pomiędzy aktywistami z Polski i krajów objętych programem. Przez lata program RITA wsparł już prawie tysiąc rozmaitych programów na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, edukacji, kultury i pomocy najbardziej potrzebującym.
Program RITA narodził się z przekonania, że polskie doświadczenie transformacji to coś, czym warto się dzielić. Polska dokonała udanych zmian w wielu obszarach życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Dzięki programowi RITA już od ponad 15 lat przemiany w Polsce mogą służyć jako przykład (nie wzór!) dla przemian w regionie.
Więcej informacji: www.programRITA.org
Autor artykułu

Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]