Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Program RITA – przemiany w regionie

Program RITA – przemiany w regionie

19.02.2017
Czyta się kilka minut
Program RITA to przedsięwzięcie zainicjowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
Spotkanie uczestników programu RITA Fot. Mariusz Michalik / AUDIOWIZUALNY.COM / FED
J

Jego podstawowym zadaniem jest wspieranie współpracy polskich organizacji pozarządowych z organizacjami działającymi na terenie byłych krajów Związku Radzieckiego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina i Tadżykistan).
RITA to program grantowy, który kompleksowo wspiera współpracę międzynarodową: od pomocy w przygotowaniu koncepcji projektu i budowania partnerstwa projektowego, poprzez finansowanie najlepszych inicjatyw, po stałe wsparcie informacyjne i kompetencyjne dla grantobiorców. Oferta programu to nie tylko dotacje – organizowane są także warsztaty, spotkania, kursy e-learningowe, a także wspierana jest wymiana informacji pomiędzy aktywistami z Polski i krajów objętych programem. Przez lata program RITA wsparł już prawie tysiąc rozmaitych programów na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, edukacji, kultury i pomocy najbardziej potrzebującym.
Program RITA narodził się z przekonania, że polskie doświadczenie transformacji to coś, czym warto się dzielić. Polska dokonała udanych zmian w wielu obszarach życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Dzięki programowi RITA już od ponad 15 lat przemiany w Polsce mogą służyć jako przykład (nie wzór!) dla przemian w regionie.

Więcej informacji: www.programRITA.org

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]