Reklama

Program RITA – przemiany w regionie

Program RITA – przemiany w regionie

19.02.2017
Czyta się kilka minut
Program RITA to przedsięwzięcie zainicjowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
Spotkanie uczestników programu RITA Fot. Mariusz Michalik / AUDIOWIZUALNY.COM / FED
J

Jego podstawowym zadaniem jest wspieranie współpracy polskich organizacji pozarządowych z organizacjami działającymi na terenie byłych krajów Związku Radzieckiego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina i Tadżykistan).
RITA to program grantowy, który kompleksowo wspiera współpracę międzynarodową: od pomocy w przygotowaniu koncepcji projektu i budowania partnerstwa projektowego, poprzez finansowanie najlepszych inicjatyw, po stałe wsparcie informacyjne i kompetencyjne dla grantobiorców. Oferta programu to nie tylko dotacje – organizowane są także warsztaty, spotkania, kursy e-learningowe, a także wspierana jest wymiana informacji pomiędzy aktywistami z Polski i krajów objętych programem. Przez lata program RITA wsparł już prawie tysiąc rozmaitych programów na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, edukacji, kultury i pomocy najbardziej potrzebującym.
Program RITA narodził się z przekonania, że polskie doświadczenie transformacji to coś, czym warto się dzielić. Polska dokonała udanych zmian w wielu obszarach życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Dzięki programowi RITA już od ponad 15 lat przemiany w Polsce mogą służyć jako przykład (nie wzór!) dla przemian w regionie.

Więcej informacji: www.programRITA.org

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]