Reklama

Procent od kapitału

Procent od kapitału

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Pewnemu księdzu abstynentowi przyszło wygłosić kazanie do Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej. Znalazł się więc w dość niezręcznej sytuacji.
A

Ale od czego głowa i pobożna zaradność – komentując czytanie, kaznodzieja oświadczył, że choć w Kanie Galilejskiej Jezus przemienił wodę w wino, to cudu tego Mu się nie pochwala.

Najwidoczniej na podobną trudność natrafili tłumacze Ewangelii według św. Jana, skoro zamiast dosłownego „staną się pijani” wybrali ogólne „gdy się napiją”. Ale mniejsza o opisy – ważniejsze są fakty, z nimi się nie dyskutuje.

Rozpoczynając publiczną działalność, Jezus okazuje nic innego, jak tylko nadmiar troski o ludzkie szczęście. A że w Jego słowach i czynach widzimy słowa i czyny Boga, to znaczy, że również Bóg przejawia o nas podobną troskę, choć czasami wydaje się nam, że jest wprost przeciwnie. Dlatego warto posłuchać, co na ten temat mają do powiedzenia ci, którzy takiemu, zatroskanemu o ludzkie szczęście Bogu zaufali.

„Bóg pragnie, abyśmy wiedzieli, że On chroni nas...

3298

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]