Reklama

Ładowanie...

Procent od kapitału

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Pewnemu księdzu abstynentowi przyszło wygłosić kazanie do Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej. Znalazł się więc w dość niezręcznej sytuacji.
A

Ale od czego głowa i pobożna zaradność – komentując czytanie, kaznodzieja oświadczył, że choć w Kanie Galilejskiej Jezus przemienił wodę w wino, to cudu tego Mu się nie pochwala.

Najwidoczniej na podobną trudność natrafili tłumacze Ewangelii według św. Jana, skoro zamiast dosłownego „staną się pijani” wybrali ogólne „gdy się napiją”. Ale mniejsza o opisy – ważniejsze są fakty, z nimi się nie dyskutuje.

Rozpoczynając publiczną działalność, Jezus okazuje nic innego, jak tylko nadmiar troski o ludzkie szczęście. A że w Jego słowach i czynach widzimy słowa i czyny Boga, to znaczy, że również Bóg przejawia o nas podobną troskę, choć czasami wydaje się nam, że jest wprost przeciwnie. Dlatego warto posłuchać, co na ten temat mają do powiedzenia ci, którzy takiemu, zatroskanemu o ludzkie szczęście Bogu zaufali.

„Bóg pragnie, abyśmy wiedzieli, że On chroni nas...

3298

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]