Reklama

Prezydent Wrocławia zaprasza

Prezydent Wrocławia zaprasza

12.05.2014
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo,
Fot. Archiwum UM Wrocław
k

kolejny raz mam zaszczyt, a przede wszystkim przyjemność, zaprosić Państwa na rozstrzygnięcie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. Zaszczyt spływa na mnie z racji pełnionej przeze mnie funkcji; przyjemność jest już osobista, bardzo prywatna, wynikająca z uczestnictwa w uczcie, jaką jest czytanie poezji.
Ten rok jest dla nas wszystkich szczególny, odszedł bowiem od nas geniusz literatury polskiej, wybitny poeta, laureat „Silesiusa”, a przede wszystkim wspaniały człowiek Tadeusz Różewicz. Wielkie szczęście ma miasto, które ukochał poeta, i my mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ mieszkał między nami, obdarzał wierszami i przyjaźnią. Myślę, że spogląda gdzieś z góry i już zawsze będzie miał pieczę nad powodzeniem naszego przedsięwzięcia, talentem młodych i mądrymi wyborami jury.
Zapraszam więc Państwa na niezwykłe spotkanie z poezją i poetami. Zapraszam do Wrocławia, Europejskiej Stolicy Kultury, miasta, które ukochało literaturę.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]