Reklama

Prezydent Wrocławia zaprasza

Prezydent Wrocławia zaprasza

12.05.2014
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo,
Fot. Archiwum UM Wrocław
k

kolejny raz mam zaszczyt, a przede wszystkim przyjemność, zaprosić Państwa na rozstrzygnięcie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. Zaszczyt spływa na mnie z racji pełnionej przeze mnie funkcji; przyjemność jest już osobista, bardzo prywatna, wynikająca z uczestnictwa w uczcie, jaką jest czytanie poezji.
Ten rok jest dla nas wszystkich szczególny, odszedł bowiem od nas geniusz literatury polskiej, wybitny poeta, laureat „Silesiusa”, a przede wszystkim wspaniały człowiek Tadeusz Różewicz. Wielkie szczęście ma miasto, które ukochał poeta, i my mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ mieszkał między nami, obdarzał wierszami i przyjaźnią. Myślę, że spogląda gdzieś z góry i już zawsze będzie miał pieczę nad powodzeniem naszego przedsięwzięcia, talentem młodych i mądrymi wyborami jury.
Zapraszam więc Państwa na niezwykłe spotkanie z poezją i poetami. Zapraszam do Wrocławia, Europejskiej Stolicy Kultury, miasta, które ukochało literaturę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]