Reklama

Prezes i kapłan

Prezes i kapłan

18.09.2005
Czyta się kilka minut
TYGODNIK POWSZECHNY: - Czy Radio Plus nadal istnieje?
K

KS. KAZIMIERZ SOWA: - Słuchacze sądzą, że Radio funkcjonuje bez zmian: działa w większych miastach, nadaje w miarę jednolity program, który wprawdzie nie jest misyjny, jednak odwołuje się do wartości i ocen bliskich - często tożsamych - ze stanowiskiem Kościoła. A jednocześnie nie jest medium stricte religijnym, lecz towarzyszącym. Często słyszałem zarzuty, że Radio nie podoba się niektórym biskupom i księżom, że jest za mało katolickie. Żartowałem wtedy: jeżeli mamy robić program, który zadowoli tylko duchownych, lepiej wydawać go na płytach. Koszty będą mniejsze.

  • Lawina ruszyła

Tymczasem mało kto wie, że ciągnący się od kilku miesięcy kryzys zniszczył dawną strukturę Radia. Na początku 47 proc. udziałów należało do funduszu inwestycyjnego związanego z Dresdner Kleinwort Capital, który 31 grudnia zakończył działalność nie tylko...

13853

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]