Reklama

Prestiżowe literackie laury

Prestiżowe literackie laury

30.05.2016
Czyta się kilka minut
Nagroda Literacka Gdynia została powołana do życia w 2006 r. przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w celu uhonorowania wyjątkowych osiągnięć żyjących polskich twórców.
J

Jest przyznawana rokrocznie autorom najlepszych książek wydanych w poprzednim roku. Nagroda – Gdyńska Kostka Literacka i 50 tysięcy złotych – przyznawana jest w czterech kategoriach: Esej, Poezja, Proza, Przekład na język polski.

NLG jest inicjatywą władz miasta, skierowaną zarówno do polskich pisarzy, jak i szerokiego grona odbiorców współczesnej literatury. Pod szyldem GDYNI nie tylko przyznawane są literackie laury, organizowane są też liczne przedsięwzięcia, jak: Festiwal Miasto Słowa oraz Nadmorski Plener Czytelniczy.

Kapituła Nagrody (Marek Bieńczyk, Jacek Gutorow, Jerzy Jarniewicz, Zbigniew Kruszyński, Małgorzata Łukasiewicz, Aleksander Nawarecki) pod przewodnictwem Agaty Bielik- -Robson spośród ponad 400 zgłoszonych do konkursu książek wybrała 20.

Tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej GDYNIA poznamy 10 września podczas uroczystej Gali Finałowej.

Więcej szczegółowych informacji: www.nagrodaliterackagdynia.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]