Reklama

Premier (prawie) malowany

Premier (prawie) malowany

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Degradacji ulega jakość rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Coraz mniej w nim kompetentnych ludzi, a wzrastające upartyjnienie - także poprzez mnożenie stanowisk rządowych, dzielenie i przebudowę ministerstw - skutkuje kolejnymi opóźnieniami, już nie tylko jeśli chodzi o reformy, ale nawet o bieżące zadania resortów. Wciąż, od kilku już miesięcy, chodzi o stworzenie sobie warunków do sprawowania władzy i wciąż brakuje konkretnych pomysłów na rozwiązywanie problemów.
P

Premier Marcinkiewicz odgrywa coraz mniejszą rolę w miarę, jak rozsypuje się jego "autorski" niegdyś rząd. Z coraz większym trudem broni swoich ministrów przed własną partią i - podobnie jak poprzednicy - ustępuje przed tłumem demonstrantów, obiecując szybko podwyżki dla służby zdrowia (równocześnie wicepremier Roman Giertych złożył nauczycielom podobne obietnice już w pierwszych dniach urzędowania). Jak długo wytrzyma roszczeniowe żądania kolegów-ministrów wicepremier Zyta Gilowska? Wolno sądzić, że nie będzie chciała firmować przyszłego budżetu, jeśli będzie on sprzeczny z jej poglądami i wiedzą o stanie finansów publicznych.

Coraz więcej do powiedzenia będą mieć dwaj kluczowi teraz wicepremierzy: Andrzej Lepper i Roman Giertych. Obaj są po prostu brutalniejsi od Kazimierza Marcinkiewicza, a w dodatku muszą dbać o dobre wyniki swoich ugrupowań w jesiennych...

2073

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]