Reklama

Premier już się nie wścieka

Premier już się nie wścieka

23.01.2012
Czyta się kilka minut
Lewicowa opozycja wciąż nie potrafi wykorzystać kłopotów rządu. Zamiast mówić o palących problemach społecznych, mówi o paleniu marihuany. Albo IPN-u.
D

Dla Donalda Tuska styczeń nie jest najszczęśliwszym miesiącem. W zeszłym roku przyniósł spór wokół OFE, kłopoty na kolei i raport MAK, w którym winą za katastrofę smoleńską obarczono tylko polską stronę. Te trzy sprawy przełożyły się na spadek notowań Platformy Obywatelskiej, który zachwiał wcześniejszą pewnością siebie, wynikającą z podwójnego zwycięstwa wyborczego w 2010 r. – przejęcia władzy w Pałacu Prezydenckim i wszystkich sejmikach wojewódzkich.

Dziś partia rządząca przeżywa podobne kłopoty. Spadła wartość złotówki, wraz ze zmianami na światowych rynkach windując ceny benzyny i inflację. Nadchodzą nowe wieści o niekorzystnych dla Polski rozstrzygnięciach grudniowego szczytu UE. Na kolejne tygodnie rozciąga się zamieszanie związane z nową listą leków refundowanych, protestami lekarzy i aptekarzy. Do tego doszły dramatyczne wydarzenia w prokuraturze, odsłaniające konflikt...

6948

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]