Reklama

Pragniemy go zatrzymać

Pragniemy go zatrzymać

09.01.2006
Czyta się kilka minut
2 stycznia abp Stanisław Dziwisz ogłosił powołanie ośrodka upamiętniającego dzieło zmarłego Papieża.
P

Pierwotnie miały powstać w Krakowie Białe Morza - park im. Jana Pawła II na terenie 30 hektarów zrekultywowanych osadników wapiennych, pozostałości po fabryce Solvay w pobliżu sanktuarium w Łagiewnikach. Plany wstępnie uzgodniono z władzami miasta. W sierpniu 2005 abp Stanisław Dziwisz zwrócił się jednak do radnych z prośbą o "pozostawienie czasu na dopracowanie zamierzeń".

Za wstrzymaniem prac nad Białymi Morzami stała nowa wizja "upamiętnienia dzieła Jana Pawła II". Arcybiskup zapewnił przy tym, że plany nie kolidują ze strategią rozwoju miasta, czyniąc Kraków "jeszcze bardziej europejskim" i "ukazują światu jego piękno, sztukę i wielką kulturę". I tak w centrum upamiętniającym pontyfikat miałyby działać: akademia zajmująca się spuścizną intelektualną Karola Wojtyły, kompleks ekumeniczny (m. in. ośrodek dialogu), muzeum i biblioteka, ale również ośrodek...

3238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]