Reklama

Pożar w Rio de Janeiro

Pożar w Rio de Janeiro

03.09.2018
Czyta się kilka minut
BUDA MENDES / GETTY IMAGES
L

Lobotomią brazylijskiej pamięci” nazwała Marina Silva, kandydatka w październikowych wyborach prezydenckich w Brazylii, pożar, który w niedzielę 2 września rozgorzał w najstarszej instytucji naukowej kraju – Muzeum Narodowym w Rio de Janeiro. W dwustuletnim budynku (w epoce kolonialnej służył on jako rezydencja portugalskiej rodziny królewskiej) przechowywano około 20 mln artefaktów. Wśród nich najstarsze szczątki człowieka odkryte w Ameryce. Większość zbiorów uległa zniszczeniu. Brazylijczycy porównują już tę katastrofę do pożaru biblioteki w Aleksandrii. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]