Potomkowie nomadów

Potomkowie nomadów

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Cała historia narodu wybranego jawi się jako symbol losu nomadów wiernych słowu Boga. Ich życiowy szlak wyznacza zarówno Abraham błądzący wśród stepów, jak i bezdomny Jezus, który nie miał gdzie skłonić głowy (Łk 9, 58). Zaraz na progu ziemskiej misji, podczas ucieczki do Egiptu, Jezus trafi do tej samej ziemi niewoli, gdzie przed wiekami przyprowadziła patriarchę Jakuba ucieczka przed głodem. Całą Jego misję wypełni głoszenie Słowa podczas wędrówki wśród małych miasteczek; styl tej wędrówki odbiega daleko od domowego zacisza i przytulnej małej stabilizacji.
N

Na szlaku wiary wszyscy stanowimy pokolenie Bożych nomadów wędrujących szlakiem określonym przez Boga. Doświadczając losu wiecznych tułaczy możemy dostrzegać przede wszystkim zmęczenie długą i niewygodną trasą. Możemy kolekcjonować odciski, narzekać na brak komfortu podróży, wzdychać, że inni korzystają w tym samym czasie z uroków wygodnego życia. Możliwe jest jednak również odmienne spojrzenie, w którym teren pustyni i stepów, znaczony przez stopy wędrowców, okazuje się szlakiem duchowej wolności. Idąc nim, okazujemy wolność Bożych nomadów potrafiących ze spokojem odchodzić od wszystkiego, co nieistotne; odchodzić po to, by przeżyć tę samą przygodę wiary, której uczy nasz duchowy praojciec, “Aramejczyk błądzący".

781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]