Prędkość idealna

ŁUKASZ SUPERGAN, podróżnik: Dystans z Warszawy do Poznania, który przeszedłem w dziesięć dni, samochodem można pokonać w trzy godziny. Ale wtedy widzisz głównie ekrany.

Reklama

Prędkość idealna

Prędkość idealna

20.09.2021
Czyta się kilka minut
ŁUKASZ SUPERGAN, podróżnik: Dystans z Warszawy do Poznania, który przeszedłem w dziesięć dni, samochodem można pokonać w trzy godziny. Ale wtedy widzisz głównie ekrany.
Widok na dolinę Dunajca z Trzech Koron, przez które przebiega liczący 184 km szlak Tarnów–Wielki Rogacz. Maj 2020 r. ŁUKASZ SUPERGAN / ARCHIWUM PRYWATNE
B

BARTEK DOBROCH: Wędrowca wypada zapytać: skąd przychodzisz?

ŁUKASZ SUPERGAN: Tym razem przyjechałem. Trudno powiedzieć dokładnie skąd, bo po sześciu tygodniach w Kirgistanie pod Pikiem Lenina i Chan Tengri ostatnie dwa spędziłem z mieszkającymi za granicą rodzicami i siostrą. Przez pandemię byliśmy odcięci. To pierwszy od dwóch miesięcy dzień w domu.

Spotykamy się w nim, choć powinniśmy raczej na szlaku.

Niedaleko stąd biegnie Główny Szlak Beskidzki. To nieplanowane, choć trochę znaczące, że gość, który chodzi na długich dystansach, zamieszkał obok najważniejszego polskiego szlaku długodystansowego. Do wypraw musiałem trenować w górach. Tu patrzysz na pewne rzeczy inaczej. Jako chłopak wychowany w dużym mieście pierwszy raz w życiu doświadczam wykluczenia komunikacyjnego. Budzisz się w niedzielę i nie możesz wyjechać ze swojej wsi, bo nic...

18115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bardzo ciekawa rozmowa.Czuć w niej ducha ogromnego doświadczenia Łukasza, w pokonywaniu tych większych i mniejszych tras. Dla mnie jasne jest, że to co robi, będzie mieć duży wpływ na przyszłość krajowej turystyki. Tym bardziej cieszy wiec dojrzalość, z jaką obserwuje on świat. Powodzenia!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]