Reklama

Ładowanie...

Porządek świata

24.11.2014
Czyta się kilka minut
Krzysztof Zanussi, reżyser: Jestem w rodeo dosyć długo. Trzymam się jeszcze, nie wyleciałem z siodła, polemika z tym światem ciągle mnie ożywia. Im bardziej się nie zgadzam, tym ten napęd jest większy.
Fot. Darek Golik / FORUM
K

KRZYSZTOF ZANUSSI: Proszę się nie przestraszyć, zaraz opadnie panią osiem psów.
KALINA BŁAŻEJOWSKA: A są groźne?
Nie, skąd, jeden tylko, owczarek kaukaski, rzuca się na ludzi i gryzie, ale nie do kości. Czy mogę ten płaszcz z pani zdjąć?
Dziękuję, poradzę sobie.
(Siadamy w salonie, przy kawie i ciastkach, psy kładą się dokoła, na kolana wskakuje kot) Jesteśmy pod bardzo wielką presją czasu. Piętnaście po piątej muszę panią porywać do Warszawy, bo przyjeżdża samochód z telewizji. Mamy godzinę. To dużo, ale...
Widział Pan „Idę”?
Oczywiście. Sto lat temu.
Gdy wczoraj zobaczyłam „Obce ciało”, Pański najnowszy film o katoliku dręczonym przez szefową z korporacji, uderzyło mnie podobieństwo postaci drugoplanowych do pierwszoplanowych postaci „Idy” – stalinowskiej...

18188

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]