Reklama

Ładowanie...

Inteligent, który się waha

05.08.2008
Czyta się kilka minut
Krzysztof Zanussi: "Ludzie wcale nie są dzisiaj lepsi, tyle że mechanizmy społeczeństwa obywatelskiego dają im mniejsze szanse na podłość". Rozmawiał Łukasz Maciejewski
Krzysztof Zanussi /fot. Tatiana Jachyra / Forum
Ł

Łukasz Maciejewski: Pana najnowszy film, "Serce na dłoni", jest komedią?

Krzysztof Zanussi: Raczej bajką, na której - mam nadzieję - będzie się można uśmiechnąć.

To novum w Pana twórczości.

Niekoniecznie. Czy "Barwy ochronne" były komedią? A "Cwał"? Nie tylko, ale na świecie tak są etykietowane. "Paradygmat" z 1985 r. był bardzo "czarny", ale w istocie komediowy. Natomiast nie zrobiłem dotąd wielu filmów, które byłyby aż tak daleko od rzeczywistości, jak "Serce na dłoni".

Sieczka z życia

Jednym z bohaterów jest ukraiński multimilioner - z werwą zagrany przez Bohdana Stupkę.

Kiedy pisałem scenariusz, wiedziałem, że centralną postacią będzie tragikomiczny oligarcha. Czułem, że polscy oligarchowie są zbyt...

13755

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]