Reklama

Popiół nad lasem

Popiół nad lasem

02.04.2012
Czyta się kilka minut
Gdybym nie był kruchy i przełamany od środka, / Nie myślałbym o innych – jak ja, przełamanych / od środka. (Czesław Miłosz)
Unicki cmentarz w pobliżu Wołowca, 2012 r.
D

Dla Ani

1

Kiedy to się zmieniło? Skąd nam się przyplątała – niczym głodny pieszczot pies o ufnych oczach – ta zaskakująca otwartość serca, męska, zupełnie nie erotyczna, ale jednak czułość, nie stroniąca od dotyku, uścisków, poklepywania po plecach? Jakbyśmy nie tkwili uwięzieni w pędzącym nieodmiennie do Warszawy przedziale InterCity, nie wymieniali się tylko internetowymi postami, zdawkowym sms-em frunącym niezdarnie między wielkimi płatami szarego śniegu, ale w powycieranych skórzanych kurtkach i starych garniturach siedzieli wczepieni w siebie na sprażonym słońcem placu w jakimś południowym, albańsko-rumuńskim miasteczku, przy kulawym stoliku, kawie, rakii, z widokiem na gromady opalonych dzieciaków i rozkołysaną Cygankę – fajerwerk szumiących spódnic, kruczych włosów, wąskich palców i przegubów z naszyjnikiem tatuażu.

...

13984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]