Reklama

Pomóżmy ofiarom wojny w Syrii

Pomóżmy ofiarom wojny w Syrii

10.11.2015
Czyta się kilka minut
25 dolarów – to koszt jednej paczki zawierającej leki, ubrania i środki higieny, potrzebne do przeżycia osieroconym syryjskim dzieciom. Stowarzyszenie Pokolenie prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy na ten cel.
Fot: Hermann Bredehorst/Polaris/East News
S

Stowarzyszenie oraz Fundacja Anny Walczyk po raz kolejny organizują pomoc. Tym razem celem akcji są siostry maronickie, opiekujące się w Libanie i Syrii sierotami, które straciły rodziców z powodu wojny. Siostry opiekują się trzystoma dziećmi. Jak podkreślają organizatorzy akcji, pomoc zostanie dostarczona bezpośrednio do potrzebujących, którzy mieszkają w Libanie i Syrii.

Dawid Wildstein, który włączył się w akcję pomocy pisze m.in.: „Wojna w Syrii trwa. Giną tam wciąż tysiące cywilów, w tym nasi bracia w wierze. To także nasza wojna. Jeśli tam przegramy, jeśli nie pomożemy tym ludziom – ilość ofiar oraz uchodźców drastycznie się powiększy, a chaos się pogłębi. Także w Europie. Nie czekajmy, aż uchodźcy przybędą do nas – pomóżmy im tam, gdzie trwa wojna. To jest realna pomoc tym, którzy najbardziej cierpią.

Wpłaty można dokonywać na konto Stowarzyszenie Pokolenie
ING Bank Śląski o/Katowice 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

 

  • Stowarzyszenie Pokolenie to organizacja pomocowa działająca w Polsce od 18 lat. Fundacja Anny Walczyk pomaga m.in. ofiarom wojen na Bliskim Wschodzie, powstała w 2009.
     

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]