Polsko-niemiecki paragraf 22
Z jakim typem oficjalnej wypowiedzi mamy tu do czynienia? Bo nie z rzeczową informacją. Może to przykład myślenia życzeniowego? Minister Dąbrowski deklarował wszak tuż po nominacji, że znajdzie dla sprawy “Berlinki" rozwiązanie. A może zawoalowana przestroga: “spokojnie, władza ciężko pracuje, a wy się nie wtrącajcie". Lub po prostu kpina z pytającego dziennikarza, który nie wie, że rzecz nieprosta, i że o porozumieniu długo jeszcze nie usłyszy.
Tak czy owak, w samej sprawie - jak zawsze - zerowy postęp. I to mimo uwagi niemieckiej pani minister Christiny Weiss, że “rozumie emocje związane z tymi tematami".
Gesty na zachętę
12 lat minęło już od podpisania polsko-niemieckiego “traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy", i niemal tyle samo od pierwszej rundy oficjalnych rozmów polsko-niemieckich...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Tak, chcę
czytać więcej »
Masz już konto? Zaloguj się
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]