Reklama

Polska to nie III Rzesza

Polska to nie III Rzesza

17.07.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 28/12
Z

Z przyjemnością przeczytałem tekst prof. Pawła Śpiewaka „Religia polityczna prawicy”. Artykuł jest, z jednej strony, ostrym atakiem na tzw. pozycje prawicowe, z którymi się utożsamiam, a jednocześnie otwiera dyskusję, a nie zamyka. Liczę na, napisaną w podobnym stylu, analizę rewolucyjnej lewicy (co zresztą obiecał w swoim tekście autor) oraz na próbę szerszej debaty, gdzie obie strony, także atakowana, będą mogły się wypowiedzieć.

W całym tekście pojawiła się jednak łyżka dziegciu, na którą muszę zareagować. Nie znosi wprawdzie głównych argumentów profesora, ale rzetelność w mniej istotnych szczegółach to także bardzo ważna sprawa.

1. Prof. Paweł Śpiewak dokonał kompilacji trzech moich różnych tekstów w jeden. Przykładowo – w tekście pt. „Powrót złego” nie pisałem nigdy nic o gettach, poruszałem tam tylko medialną recepcję śmierci Madzi z Sosnowca.

2. W moim...

1866

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]