Reklama

Polska się liczy

Polska się liczy

07.09.2013
Czyta się kilka minut
„Polska się liczy” to seria dodatków specjalnych „Tygodnika Powszechnego”, która pokazuje „od kuchni” polską politykę zagraniczną.
Spotkanie prezydentów Baracka Obamy i Bronisława Komorowskiego z liderami polskiej demokracji. Warszawa, 28 maja 2011 r. Fot. Wojciech Grzedziński / KPRP

„Polska myśli” – to kolejny, trzeci dodatek z cyklu. Poświęcony będzie działalności polskich think-tanków. Wyrażenie to, w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zbiornik myśli”. Takimi „zbiornikami myśli” w naszym kraju są fundacje, stowarzyszenia, które za cel stawiają sobie debatę nad ważnymi społecznie problemami – mogą one dotyczyć najróżniejszych sfer: ekologii, polityki, życia rodzinnego – oraz wypracowywanie rekomendacji służących rozwiązywaniu tych problemów.
O pewnych ideach dyskutuje się nieśmiało. Eksperci wręcz nie wierzą, że ich pomysły – często wypowiadane na zamkniętych spotkaniach w formie marzeń – mogą stać się rzeczywistością.
Tymczasem eksperci oraz ludzie nazywani często „działaczami społecznymi” chcą zmieniać świat, ulepszać go, ale ogranicza ich prawo, możliwości finansowe, brak kadr. To właśnie oni trafiają do think-tanków, których ideą...

3041

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]