Reklama

Ładowanie...

Polska racja stanu według Macieja Giertycha

23.01.2005
Czyta się kilka minut
W ub. tygodniu Parlament Europejski podjął decyzję historyczną: ogromna większość deputowanych z 25 krajów Unii poparła rezolucję, że nowa, demokratyczna Ukraina powinna mieć otwarte drzwi do Unii Europejskiej. Z jednolitego frontu na rzecz wolności, demokracji oraz prawa Ukraińców do samookreślenia, w jakim obszarze cywilizacyjnym chcieliby żyć, wyłamała się tylko niewielka grupa - w tym eurodeputowani z ramienia Ligi Polskich Rodzin. A wśród nich kandydat LPR w nadchodzących wyborach prezydenckich w Polsce.
T

Tym samym Maciej Giertych - bo o nim mowa - dopisał kolejny rozdział do swojej politycznej biografii: gdy Parlament Europejski przyjmował rezolucję w sprawie Ukrainy, Giertych jako jeden z nielicznych europosłów nie tylko opowiedział się przeciw, ale Pomarańczową Rewolucję nazwał “pomarańczową orgią" i zadał pytanie, za czyje pieniądze Wiktor Juszczenko sfinansował swą kampanię.

Tak się składa, że identycznymi argumentami próbowali zdyskredytować Juszczenkę i ukraińską rewolucję dyrygujący rosyjskimi mediami przedstawiciele Kremla i postkomunistyczno-autorytarny obóz władzy wspierający rywala do prezydentury - Wiktora Janukowycza. W legendarnym już wystąpieniu żony Janukowycza w Doniecku, które natychmiast sparodiowali “pomarańczowi" piosenkarze (utwór “Spowiedź pani Janukowycz", będący kabaretowym songiem z zapisem jej wystąpienia, jest dostępny jako plik...

2550

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]