Reklama

Polska patrzy na Kongo

Polska patrzy na Kongo

20.08.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 33/12
Z

Z uwagą i smutkiem przeczytałem artykuł Pawła Leskiego nt. sytuacji w północno-wschodniej prowincji Kongo. Temat jest mi znany, lecz nie sądziłem, że skala problemu i jego zasięg stały się tak duże. W ciągu ostatnich lat trzykrotnie bywałem w prowincji Nord Kivu z racji swoich obowiązków. Jestem koordynatorem programu Adopcji Serca prowadzonego przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” od 1996 r. Dzięki wsparciu ofiarodawców z Polski we współpracy z misjonarzami obejmujemy tym programem, obok kilkudziesięciu innych miejsc w Afryce, ok. 600 podopiecznych z Gomy, Rutshuru i małej wioski Ntamugenga – z targanego konfliktami regionu. Wspieramy misyjne ośrodki dożywiania i placówki medyczne.

W ubiegłym roku dzięki pomocy ofiarodawców i determinacji polskich sióstr pallotynek udało się uruchomić pracownię komputerową w Rutshuru. Wieści o wojnie domowej docierały do...

1572

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]