Reklama

„Polska na dachu świata”

„Polska na dachu świata”

01.10.2018
Czyta się kilka minut
MATTEO CIAMBELLI / NURPHOTO / GETTY IMAGES
T

Tak „Corriere dello Sport”, popularny dziennik sportowy wychodzący we Włoszech, a więc kraju-współgospodarzu – wraz z Bułgarią – tegorocznych mistrzostw świata, określił wygraną naszych siatkarzy w zakończonym właśnie turnieju. Bartosz Kurek (wybrany najlepszym zawodnikiem), Michał Kubiak (najlepszy przyjmujący) i spółka wdrapali się na ten dach nieoczekiwanie, a w dodatku w rzadkim stylu: pokonując pewnie w półfinale USA, a następnie rozbijając 3:0 będących faworytami Brazylijczyków. I broniąc – co w historii polskich sportów zespołowych zdarzyło się po raz pierwszy – uzyskany cztery lata temu tytuł mistrzów świata. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]