Reklama

Polityka na żmijowisku

Polityka na żmijowisku

16.08.2014
Czyta się kilka minut
Janusz Piechociński, wicepremier i prezes PSL: Zużyliśmy już wszystkie PR-owe sztuczki służące radykalizacji konfliktu PiS i PO. Jeśli mam wybór między Macierewiczem a Niesiołowskim, to znaczy, że nie mam wyboru.
C

CEZARY MICHALSKI: Przed rokiem w PSL uderzyły „taśmy Serafina”, teraz w PO afera podsłuchowa. Wizerunek koalicji został zdemolowany. Jak chcecie odzyskać polityczną inicjatywę?
JANUSZ PIECHOCIŃSKI: Ale o odzyskaniu inicjatywy do jakiej polityki mówimy? Do polityki uprawianej w rytmie skandali i wrzutek, kiedy codziennie podsuwamy jakiś temat, a jak trzeba, to wyrzucamy kogoś z sań dla politycznych i medialnych wilków?
Bywały okresy, kiedy Donalda Tuska uważano za mistrza takiej polityki.
Ale mnie taka polityka nie interesuje. Szczególnie kiedy prawdziwy przeciwnik wcale nie tkwi w sondażach. Mamy stagnację w Europie, groźny kryzys na Wschodzie. I albo potrafimy tak przebudować własny obóz (dziś obóz władzy), żeby tym nowym wyzwaniom sprostać, albo nie pomogą żadne „rekonstrukcje” i radykalizowanie starych „ustawek”,...

19193

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]