Reklama

Pokojowa rewolucja Franciszka

Pokojowa rewolucja Franciszka

11.09.2017
Czyta się kilka minut
Pojednanie narodowe po prawie 50-letniej wojnie domowej stało się głównym tematem pięciodniowej wizyty Franciszka w Kolumbii (6–10 września).
W

Wielu jest takich, którzy jeszcze nie mogą przebaczyć, ale dziś otrzymaliśmy lekcję teologii, wysokiej teologii: Bóg we mnie wybacza. Wystarczy pozwolić Mu działać” – mówił Franciszek do ofiar przemocy, wojskowych, funkcjonariuszy i byłych partyzantów, którzy czekali na niego przed nuncjaturą apostolską w Bogocie. Było to jedno z kilku niezaplanowanych spotkań – wcześniej w tym samym miejscu rozmawiał spontanicznie z niepełnosprawnymi dziećmi. Franciszek odwiedził cztery kluczowe miasta w Kolumbii. W Bogocie wygłosił przemówienie do ludzi młodych. W Villavicencio modlił się wraz z Indianami oraz ofiarami konfliktu zbrojnego. W Medellín spotkał się z przedstawicielami kolumbijskiego Kościoła katolickiego. W Cartagenie papież odwiedził ubogich mieszkających na obrzeżach miasta. Zwracał m.in. uwagę na rolę kobiet w społeczeństwie, kwestie ochrony środowiska naturalnego, problem korupcji w polityce oraz zbytecznego luksusu wśród duchownych. (Więcej o kontekście wizyty w dziale Wiara). ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]