Reklama

Podwójna przegrania Niemiec

Podwójna przegrania Niemiec

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Miniony czwartek, 28 czerwca, przejdzie do historii jako czarny dzień Niemców. Najpierw musieli przełykać gorycz porażki na warszawskim Stadionie Narodowym, a potem w Brukseli.
N

Na boisku przegrał „Jogi” (Löw), pobity dwoma bramkami Balotellego. W Brukseli, na szczycie Unii Europejskiej, przegrała „Angie” (Merkel), w starciu z szeroką koalicją, gdzie w pierwszej linii walczył premier Włoch Monti, mając za plecami prezydenta Francji Hollande’a i premiera Hiszpanii Rajoya. Nie dość więc, że porażka jest podwójna, to jeszcze za każdym razem triumfują Włosi.

POWRÓT DO ŁATWEGO PIENIĄDZA

Na szczyt Unii – bodaj dwudziesty już nadzwyczajny szczyt kryzysowy – kanclerz Merkel leciała z żelaznymi postanowieniami. „Dopóki żyję”, dopóty nie będzie euro-obligacji – obwieściła patetycznie tuż przed szczytem, po raz kolejny broniąc się przed tzw. uwspólnotowieniem długów państw strefy euro.

I owszem, euro-obligacji wprawdzie nie będzie, jeszcze nie. Ale decyzje, które zapadły, bez wątpienia torują drogę do „Unii wspólnych długów”,...

5409

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]