Reklama

Po co parady...

Po co parady...

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Mam 30 lat, w “Paradzie Równości" wzięłam udział z poczucia moralnego obowiązku. Ks. Adam Boniecki nie widzi powodu, by kwestie tak intymne jak orientacja seksualna manifestować publicznie. Wszystkie znane mi osoby heteroseksualne manifestują publicznie swoją heteroseksualność, chociażby odpowiadając na banalne pytanie: “Czy masz męża/żonę?". Czy jest w tym coś niestosownego? Gdyby jednak odpowiadała osoba homoseksualna, może albo skłamać, albo, jeśli przyzna, że ma partnera lub partnerkę, narazić się na zarzut afiszowania się ze swoją seksualnością i obrażania uczuć religijnych... Czy spacerowanie przez osobę heteroseksualną ze swoim partnerem i trzymanie się za ręce nie jest manifestowaniem orientacji seksualnej? W Polsce taki gest, oznaka przecież czułości, a nie seksu, jest dla homoseksualistów nie do zrealizowania, bo wiele osób uważa to za obrzydliwe i niestosowne. Wyzwala agresję, choćby Młodzieży Wszechpolskiej podczas Parady, na której nie działo się przecież nic niestosownego.
K

Kwestie orientacji seksualnej powinny być tylko i wyłącznie problemem osobistym. Tak jednak nie jest. Moją koleżankę, szkolnego pedagoga, zwolniono z pracy tylko i wyłącznie z powodu jej orientacji. A pobicia osób homoseksualnych, zastraszania? Parady odbywają się nie po to, by cokolwiek afiszować, ale by żyjąc w tym kraju i będąc homoseksualistą, mieć świadomość, że nie trzeba tego ukrywać. To duża różnica: życie w ukryciu i lęku, a manifestowanie swojej seksualności. Heteroseksualiści obywają się bez parad, bo nikt nigdy nie odebrał im prawa do życia w zgodzie ze sobą w tej kwestii.

AGNIESZKA LECH (Warszawa)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]