Reklama

Po biednej stronie płotu

Po biednej stronie płotu

14.09.2015
Czyta się kilka minut
Misza Tomaszewski, redaktor naczelny magazynu „Kontakt”: Na cholerę wędka komuś, kto nigdy nie łowił albo kto nie ma dostępu do stawu? On musi nauczyć się współpracować, a nie konkurować.
Fot. Rafał Siderski dla „TP”
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Znasz swoich sąsiadów?

MISZA TOMASZEWSKI: Coraz mniej.

A gdzie mieszkasz?

W ścisłym centrum Warszawy. Wokół prawie same kamienice odbudowane z gruzów tuż po wojnie. Dom, w którym mieszkam, jest jedną z niewielu „plomb” w okolicy. Zbudowano go w latach 50., z myślą o pracownikach Instytutu Badań Jądrowych w Świerku. Jednym z nich był mój dziadek.

Kto dziś mieszka w tym budynku?

Pracowników Instytutujest już niewielu, kilka lat temu na drzwiach jedna po drugiej zaczęły pojawiać się klepsydry. Mieszkania przeszły na własność ich rodzin. Spora część jest wynajmowana, więc rotacja lokatorów jest duża. Sąsiedni budynek z częścią podwórka, na którym w dzieciństwie grywałem w piłkę, zreprywatyzowano. Nowy właściciel skokowo podniósł...

17361

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]